FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 
 
 Regulamin Handlu Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Astian
AdministratorDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 133
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob 15:43, 11 Paź 2008 Powrót do góry

Ten regulamin reguluje tranzakcje handlowe w grze. Jest bardzo wazne aby KAZDY wiedzial jak sie do niego dostosowac.

Cytat:
Regulamin Sprzedaży

O nowych punktach oraz o zmianach w starych punktach powiadamiamy w oddzielnym poście.
Użytkownicy mają 2 dni na zapoznanie się ze zaktualizowanym regulaminem.
Po tym czasie za łamanie zasad opisanych w nowych podpunktach będą nadawane ostrzeżenia.***SPRZEDAJĄCY***

Tworzenie nowego tematu:

1. Sprzedający musi posiadać Rynek oraz 15 poziom postaci (na serwerach typu Moria i serwerze Necropolia V - 20 poziom postaci).

2. Tematy zakładamy w odpowiednich działach zależnie od sprzedawanego przedmiotu. W przypadku pomyłki dopisujemy w temacie wyjaśnienie.

3. Autor ma obowiązek umieścić w wątku wszystkie wymienione niżej informacje (niekoniecznie w tej kolejności):

a) Statystyki przedmiotu lub screen z gry (wykadrowany do przedmiotu), w przypadku serwerów typu Moria - wszystkie widoczne poziomy przedmiotu. Jeśli przedmiot jest wynikiem połączenia w Studni Dusz, należy to zaznaczyć w wątku.
b) Tytuł zawierający pełne nazwy sprzedawanych przedmiotów (w dziale Wyprzedaże mogą być też prefixy i/lub sufixy). W przypadku wielu itemów należy wyszczególnić najważniejsze i dopisać "i inne".
c) Termin zakończenia licytacji
- maksymalny czas aukcji wynosi 10 dni od daty otwarcia wątku
- (niepodanie tej informacji będzie oznaczało, że licytacja kończy się po 10 dniach od daty otwarcia wątku lub po zaoferowaniu KT)

Punkt 3c) nie dotyczy serwerów typu Moria i serwera Necropolia V.

d) Informację o formie zapłaty (przedmioty, punkty rozwoju, złom) - nie dotyczy serwerów typy Moria i serwera Necropolia V.
e) Cenę Minimalną i/lub cenę Kup Teraz.
- Dotyczy serwerów typu Moria - CW z uwzględnieniem ceny z KD i bez KD, oraz w jakich kamieniach preferuje zapłatę (KK/KS/KŻ/KP/KD), a nie ogólnikowo w "grubych" lub "drobnych".
- Dotyczy serwera Necropolia V - Cenę wywoławczą (CW) inaczej zwaną ceną minimalną (CM).

4. Dotyczy serwerów typu Moria - sprzedający zobowiązany jest wystawić przedmiot na aukcję w przypadku pojawienia się oferty.

Prowadzenie tematu:

5. Sprzedawca we własnym temacie może pisać posty TYLKO wtedy, gdy:

- podbija temat (tzw. UP), UPowanie tematu dozwolone jest co 3 godziny.
- odpowiada na czyjeś pytanie dotyczące transakcji.
- informuje o ofercie z gry/PW - tylko wtedy, gdy ostatni post nie należy do autora (w innych przypadkach używamy opcji EDYTUJ).
- umieszcza informację o zmianach w zasadach licytacji (patrz punkt 6)

Wszelkie inne posty typu "dodałem przedmiot", "zmniejszyłem cenę" oraz posty informujące o zaakceptowaniu oferty można umieszczać w temacie po odczekaniu minimum 3h od swojego ostatniego postu.

6. Nieedytowalny "Drugi post", oraz wprowadzanie zmian w zasadach licytacji.

a) Po stworzeniu wątku z licytacją, należy go w całości skopiować i wkleić w drugim poście. W sytuacjach spornych ten post będzie priorytetowy dla moderatora przy rozwiązywaniu sporu. W związku z tym obowiązuje zakaz edycji tego postu po otrzymaniu pierwszej oferty w licytacji.

b) Pierwszy post można edytować dowolną ilość razy (wyjątek: punkt 8.1 g). Każdą zmianę trzeba umieszczać w nowym poście, którego już nie edytujemy. ZGODNE Z REGULAMINEM zmiany można wprowadzać co minimum 3h (jako regulaminowy "up").

c) W przypadku braku "Drugiego postu" lub postu z informacją o zmianie w zasadach aukcji, sprzedający nie zostanie ukarany ostrzeżeniem. Jednak w przypadku jakichkolwiek nieweryfikowalnych wątpliwości, spory będą rozstrzygane NA KORZYŚĆ KUPUJĄCEGO!

d) Edycja "Drugiego postu" lub postu z informacją o zmianie w zasadach aukcji, sprawia, że tracą one moc argumentu w sporze. Tym samym jest on rozwiązywany na zasadzie opisanej w punkcie 6 c)

7. Autor jest zobowiązany:

a) dokonać transakcji po zakończeniu licytacji w ciągu 24h. W przypadkach losowych (np. strata kwadratu z rynkiem) okres zostaje odpowiednio wydłużony.
b) informować w wątku o ofertach z gry lub na PW podając nick osoby i wysokość otrzymanej oferty. Dotyczy to również otrzymania KT.
c) zamknąć temat w przypadku:
- sprzedania przedmiotu
- upłynięcia 24h od zakończenia aukcji / oferty sprzedaży
- upłynięcia 10 dni od założenia wątku (nie dotyczy serwerów typu Moria i serwera Necropolia V)
NIE dopisujemy w temacie "Do zamknięcia".

8.1 Działania zabronione:

a)wprowadzanie ceny KT po rozpoczęciu licytacji, oraz sprzedaż przedmiotów przed podanym terminem zakończenia licytacji (nie dotyczy sprzedaży za KT).
b) zakładanie nowego wątku w tym samym dziale, jeżeli poprzedni wątek nie został jeszcze zamknięty.
c) zastrzeganie możliwości niedokonania transakcji oraz dopiski nakłaniające do łamania regulaminu, np. "można licytować poniżej CM".
d) usuwanie z pierwszego postu sprzedanych przedmiotów oraz informacji o CM(CW)/KT w przypadku braku drugiego, nieedytowalnego posta (nie dotyczy działu Wyprzedaże).
e) zmienianie CM (CW), KT przedmiotu po otrzymaniu za niego pierwszej oferty.
f) umieszczania zapisów w jakikolwiek sposób dyskryminujących konkretną grupę licytujących (np. "marża 5% dla klanu Y", czy "zniżka 5% dla wszystkich poza klanem Y")
g) EDYTOWANIE PIERWSZEGO POSTU NA GODZINĘ PRZED ZAKOŃCZENIEM AUKCJI.

8.2 Pomocne działania dozwolone:

a) skrócenie czas aukcji do minimum 24h od daty posta z informacją o tym skróceniu (przykładowo jeśli skracamy aukcję o w poniedziałek o 13:00 to skrócić czas aukcji możemy maksymalnie do wtorku 13:00).
Zastrzeżenia:
- aukcji nie można wydłużać
- skrócenie czas aukcji będzie wiążące jedynie gdy przy jego wprowadzaniu zastosujemy punkt 6 regulaminu sprzedaży.

b) umieszczenie w pierwszym poście informacji o zakończeniu aukcji w określonym terminie po otrzymaniu CM(CW) (przykładowo: "Aukcja trwa 24h po otrzymaniu CM")

c) umieszczenie w pierwszym poście informacji o przedłużeniu aukcji jeśli ostatnia oferta padła w określonym czasie przed jej zakończeniem. (przykładowo: "oferta w ostatnich pięciu minutach aukcji przedłuża ją o kolejne 5 minut")

d) Wyznaczenie dodatkowej osoby upoważnionej do UPowania tematu. Jej nick musi być podany w pierwszym poście, a UP pomocnika i autora wątku traktowane są jako posty tej samej osoby i pojawiać się mogą nie częściej, niż co 3 godziny.

***KUPUJĄCY***

9. Kupujący jest zobowiązany:

a) Posiadać Rynek oraz 15 poziom postaci (na serwerach typu Moria i serwerze Necropolia V - 20 poziom postaci).
b) Podać wysokość oferty oraz (w przypadku gdy w jednym temacie licytowanych jest więcej przedmiotów) określić w sposób nie pozostawiający wątpliwości, który przedmiot licytujemy (np. : "topór - 25k" będzie ofertą prawidłową tylko gdy w licytacji występuje tylko jeden topór).
c) Poinformować Sprzedającego o ewentualnej płatności w ratach.
d) Umieścić każde podbicie w nowym poście.

e) Podbijać oferty zgodnie z z poniższą tabelką:

Minimalne podbicie punktowe ceny (dotyczy też CM) dla przedmiotów, których cena w licytacji w chwili podbicia wynosi (w punktach):
<1..50) - brak minimum
<50..100) - min 5pkt
<100..500) - 20pkt
<500..1000) - 50pkt
<1000..5000) - 100pkt
<5000..10.000) - 500pkt
<10.000..50.000) - 1000pkt
<50.000..100.000) - 5000pkt
<100.000..500.000) - 10.000pkt
<500.000.. ) - 50.000pkt
) - koniec przedziału otwartego (obszar DO liczby)
< - początek przedziału zamkniętego (obszar WRAZ z liczbą)

Niedopełnienie któregokolwiek z podpunktów od 9a) do 9e) wyklucza ofertę z licytacji.

f) Zakupić przedmiot w ciągu 24h od wygrania licytacji, bądź złożenia oferty KT.

10. Zabronione jest:

a) Wycofanie się z zakupu po zaoferowaniu ceny Kup Teraz(KT).
b) Licytacja poniżej Ceny Minimalnej (lub też CW na Moriach i Necropolii V) oraz licytacja w ofercie sprzedaży (poniżej i powyżej KT).
c) Komentowanie cen w wątku. Jeżeli nie zgadzamy się z ceną, możemy wysłać PW do twórcy tematu.
d) licytowanie po podanym przez Sprzedającego terminie zakończenia licytacji.
f) EDYTOWANIE POSTA Z OFERTĄ. Wycofać się z aukcji, ewentualnie poprawić pomyłkę w ofercie, można tylko przez napisanie nowego posta. W tym przypadku dozwolony jest multipost.


***OGÓLNE***

1. W przypadku terminu zakończenia np. "do 20" lub "24h od dania CM" przy CM danym o 20:00 wygrywa oferta dana najpóźniej o 20:00:59.

2. Zabieranie głosu w wątku bez udziału w licytacji będzie traktowane jako spam i karane ostrzeżeniem.

3. Handlować można TYLKO przedmiotami. Grafiki sprzedawane są w dziale Nasza Twórczość według tamtejszego regulaminu. Sprzedaż nie wymienionych powyżej będzie traktowana jako pushing, a na forum karana ostrzeżeniem.

4. Złamanie warunków licytacji/oferty sprzedaży (niesprzedanie za najwyższą wylicytowaną kwotę po terminie zakończenia aukcji, niesprzedanie za KT, niezawarcie transakcji handlowej w ciągu 24h od złożenia ostatecznej oferty handlowej bez dostatecznego powodu(patrz pkt. 6a )) jest karane Ostrzeżeniem na forum oraz Dwudniowym BANEM w grze.

5. Oszustwa handlowe, zagrożone karą od ostrzeżenia do 7 dniowego bana w grze:

a) Oferowanie przedmiotów z wykorzystaniem nie swojej aukcji.
b) Podszywanie się pod sprzedającego/kupującego poprzez składanie oferty osobie, która wylicytowała/wystawiała dany przedmiot.

6. Najważniejsze pojęcia:

a) Oferta sprzedaży - każdy przedmiot umieszczony w temacie tylko z ceną Kup Teraz.
b) Aukcja - przedmiot umieszczony w temacie, który zawiera cenę minimalną lub cenę minimalną oraz cenę Kup Teraz.
c) Cena Minimalna (CM) - cena, od której rozpoczyna się licytacja. Jeśli zostanie zgłoszona przez kupującego oznacza to, że jeżeli nie będzie przebicia do końca trwania aukcji, sprzedający zobowiązuje się sprzedać przedmiot po tej cenie.
f) Kup Teraz (KT) - cena, jakiej życzy sobie dany sprzedawca za swój przedmiot i zobowiązuje się do dokonania transakcji w momencie, gdy cena ta zostanie osiągnięta, dodatkowo podanie ceny KT kończy definitywnie licytację i zamyka możliwość dalszego licytowania przedmiotu.
g) UP - podbicie tematu sprzedaży, celem wyniesienia go na pierwsze miejsce w dziale.
h) Cena Wywoławcza (CW) - cena, od której rozpoczyna się aukcja (serwery typu Moria i serwer Necropolia V).


BWTEAM


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Astian
AdministratorDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 133
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie 21:05, 19 Paź 2008 Powrót do góry

Cytat:
C47 napisał(a)
Cytat:
1 "zawod" handlarza jest legalny jesli oczywiscie nie przekracza sie granic:
a. zbytniej manipulacji cenowej
b. sprzedawania wiekszej ilosci (powyzej, powiedzmy dwoch sztuk) przedmiotow po zawyzonej cenie jednej osobie
c. kupowania wiekszej ilosci (jak wyzej) przedmiotow po zanizonej cenie

2 realna granica push/pull wynosi ok 10% (mowie jak to w praktyce wyglada, nie w regulaminie) sredniej wartosci rynkowej danego przedmiotu. sytuacje takie jak:

a. Aukcja zakonczyla sie, jednak brak zainteresowania spowodowal sprzedarz po zanizonej cenie
b. Duze zainteresowanie aukcja spowodowalo sprzedarz przedmiotu po zawyzonej cenie (oczywiscie podbijanie ceny przez kolegow jest calkowicie zabronione)

Powoduja pewne odstepstwa od granicy 10% i nie spowoduja otrzymanie bana za push/pull

natomiast styuacja w ktorej kupujemy od jednej osoby powiedmy 20 przedmiotow po zanizonej cenie o 5% i sprzedajemy te same przedmioty drugiej osobie po cenie zawyzonej o 5% jest ewidentnym push'em

Czy taka interpretacje moge przedstawic ludziom ktorzy pytaja sie mnie jak handlowac zeby sie nie zbanowac? (oczywiscie zaznaczajac ze jest to moja interpretacja przepisow)


tak, jest 'bezpieczna', na 99,9% nie było by za to bana (w pełni nie można tego stwierdzić, zawsze może się znaleźć ktoś kto wymyśli sposób by oszukiwać nawet z tymi zasadami)

znacząco: zależnie od ceny, ale jak wyżej - 90-110% rynkowej to 'bezpieczna' cena

jeżeli też kupi się coś np za 5k a za miesiąc to będzie kosztowało 1,5k to nie ma pushingu, cena rynkowa się zmieniła


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
 
 
Regulamin